Vyregulovanie vykurovacej sustavy

Vyregulovaním vykurovacej sústavy v bytovom dome si zabezpečíme efektívnu prevádzku vykurovania, tiež rovnomernú dodávku tepla do všetkých miestností a zároveň zníženie poruchovosti.

Dôvodov, pre ktoré by sme si mali nechať skontrolovať, či je vykurovacia sústava správne hydraulicky vyregulovaná, je niekoľko. Kontrola vyregulovania by mala byť samozrejmosťou po zateplení bytového domu, po inštalácii domovej kotolne alebo odovzdávacej stanice tepla, ale aj po výmene okien a vykurovacích telies v bytoch.

Nastavenie vykurovacej sústavy je potrebné kontrolovať aj napriek tomu, že už bola vyregulovaná v minulosti. V dome mohlo byť vykonaných niekoľko zmien, vrátane nesystémových zásahov. Navyše mnohé z nedávno používaných technických riešení sú už prekonané. Ak sústava nefunguje správne, môže sa to prejaviť hlukom, nedokurovaním alebo zbytočným prekurovaním. No v mnohých prípadoch o tom ani nemusíte vedieť. Dôsledné vyregulovanie odstráni aj väčšinu skrytých porúch. Často dokáže významne znížiť náklady domu na teplo. Platí to predovšetkým po zateplení, keď podstatne klesne potreba tepla.

Chcete vedieť viac?

Prečítajte si na stránke www.zitenergiou.sk

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram